Słoneczny wtorek - Czytanie na polanie!

Utworzono dnia 23.06.2026

We wtorkowy, piękny i słoneczny dzień uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie, wraz z wychowawcami – Panią Olgą Janicką oraz Panią Haliną Sikorą-Stańczyk – wzięli udział w międzynarodowej akcji Czytanie na Polanie. Spotkanie odbyło się na polanie przy Filii Biblioteki w Dzierzgowie, gdzie mieliśmy przyjemność gościć również klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki: Pana Czesława Syrka, Panią Helenę Syrek oraz Panią Halinę Barczyk. Wydarzenie rozpoczęło się od serdecznego powitania oraz przybliżenia idei akcji „Czytanie na polanie”. Nie zabrakło także przypomnienia o wyjątkowym święcie – Dniu Ojca  – oraz o akcji „Tata też czyta”. Na początek przenieśliśmy się w magiczny świat teatrzyku kamishibai, który zaprezentowała Pani Żaneta Rajca-Haligtag. Następnie swoją twórczość przedstawił Pan Czesław Syrek. Kolejnym punktem było wspólne czytanie książki „Drzewo do samego nieba” autorstwa Marii Terlikowskiej , w które chętnie zaangażowały się dzieci. Nie zabrakło także czasu na aktywny wypoczynek – uczestnicy czytali książki, grali w gry planszowe  oraz brali udział w różnych zabawach ruchowych .To był dzień pełen radości, inspiracji i wspólnego odkrywania świata książek! 

Utworzono: 26.06.2026